Transactie & de transactiezitting (= TOM Zitting)
Voordat een dagvaarding is uitgebracht kunt u tevens een transactievoorstel ontvangen van Justitie. Indien u aan het voorstel voldoet, zal geen zitting bij de Rechtbank plaatsvinden. De Officie van justitie zal dan afzien van verdere vervolging.
In voorkomende gevallen is het mogelijk de Officier van Justitie alsnog te vagen een voorstel te doen en de dagvaarding in te trekken. In hoeverre dit raadzaam is hangt af van de inhoud van het dossier.
Ook vinden regelmatig zogenaamde Officierszittingen plaats (ook wel genoemd: TOM zitting). Tijdens zo'n ‘zitting', waar geen rechter aanwezig is maar alleen de Officier van Justitie doet de Officier u een voorstel welke u dan kunt aanvaarden. U kunt zich tijdens zo'n zitting door een strafrecht-advocaat laten bijstaan.
Neemt u contact met ons op via ons contactformulier indien u vragen heeft danwel - telefonisch (bij spoed op: 06-41283986) - indien u al een oproeping voor een Officiers-zitting of transactievoorstel heeft ontvangen.


